De Noordelingen - Wandeling met natuuropdrachten

Aalten
Afstand 2.90 Km
Duur Duur 00:43 uur
Soort route Soort route Wandelroute

Op pad

Kies hieronder jouw startpunt:

Beschrijving

De Noordelingen

Onder de grond van de speeltuin van Het Noorden van Aalten wonen kleine elfachtige aardmensjes: De Noordelingen. Het is een kabouterachtig volkje met eigenschappen van Duitse kobolden en Scandinavische elfen. Ze staan erom bekend dat ze lief en behulpzaam zijn. Ze doen allerlei klusjes voor de mensen, want dan krijgen ze lekkere pannenkoeken als beloning. Het verhaal is met de geschiedenis van ’t Noorden verrijkt, van de Molen in 1866 waar het allemaal begon naar de Hoge Glijbaan tot de Trein.

De Wandeling met natuur spelletjes

De Noordelingen Max en Noa wonen samen met hun ouders, oma Carla en kok Joris in restaurant Het Noorden van Aalten. Deze kleine mini-mensjes, niet groter dan een onderarm, zijn dol op de natuur en trekken er graag op uit in de omgeving van Aalten.

Speciaal voor kinderen hebben Max en Noa een wandeling van 2,5 kilometer uitgezet met zes eenvoudige natuurspelletjes. Tijdens de route kun je op je eigen tempo opdrachten doen zoals wolken kijken, natuurgeluiden raden, bomentikkertje spelen of je eigen bosparfum maken.

De route is geschikt voor kinderen vanaf 6 à 8 jaar. Jongere kinderen kunnen meedoen met hulp van een ouder of begeleider. De wandeling begint bij Het Noorden en loopt via zandpaden en kleine bospaadjes door de groene omgeving van Aalten.

Het routepapiertje is gratis af te halen bij de bar in het Grand Café van Het Noorden van Aalten.

Startpunten

Het Noorden van Aalten | ETEN DRINKEN en VIEREN!
Lichtenvoordsestraatweg 44
Aalten