Culturele Zondag met Harmonieorkest Nieuw Leven en de Keppeler Alphoornblazers

Koepoortstraat 26, 6981 AT Doesburg | Tel: +31 313 479 088 | Toon op kaart

3 mei 2026 |Doesburg

Culturele Zondag Doesburg op 3 mei met Harmonieorkest Nieuw Leven en de Keppeler Alphoornblazers
De historische binnenstad van Doesburg staat op zondag 3 mei weer volledig in het teken van muziek, kunst en ambachten tijdens de maandelijkse Culturele Zondag. Tussen 12.00 en 17.00 uur openen musea, galerieën en ateliers hun deuren voor bezoekers, met live muziekoptredens op de Voormarkt en het Gildehof.

Te gast tijdens deze Culturele Zondag is Harmonieorkest Nieuw Leven uit Steenderen. Zij treden op op de Voormarkt, bij het Jan Wolkers Monument, om 14.00 en 15.00 uur, met klassieke werken zoals Concierto d’amore, evergreens en filmmuziek. Op het sfeervolle Gildehof zorgen de Keppeler Alphoornblazers voor concerten om 14.00, 15.00 en 16.00 uur.

Glaskunst brengt muziek en beweging samen
Glaskunstenaar Chris Rave presenteert zijn nieuwste kunstwerk: "Funk is in the Air" een grote (2.5x1.3meter) dynamische glaskunstinstallatie waarin kleur, ritme en beweging samenkomen. Het werk toont twee zwevende muzikanten, een trompettist en een saxofoniste, gevangen in een moment vol energie en expressie. Het kunstwerk is te bewonderen in het atelier van Chris Rave aan het Gildehof (Meipoortstraat 39J).

Porseleinkunst in de Bergstraat
Aan de Bergstraat 55 presenteert Liàn Art & Gifts een bijzondere collectie porseleinkunst. Bezoekers kunnen hier handgemaakte en beschilderde vazen bewonderen, variërend van klassiek blauw-wit tot kleurrijke ontwerpen met symbolische betekenissen zoals geluk, liefde en harmonie. De collectie is geïnspireerd op eeuwenoude tradities uit een regio die bekendstaat om haar rijke geschiedenis in porseleinproductie en vakmanschap.

Lalique
In het Lalique Museum (Gasthuisstraat 1.) is Marc Chagall – De Kleurenpoëet te zien en Koninkrijk van Kleuren – Deel II met glaswerk van René Lalique. De bouw van het nieuwe Lalique Museum vordert gestaag en op 5 juli is het geopend voor publiek. Vanaf dat moment is er een bijzondere juwelententoonstelling met ruim 130 juwelen van Lalique en zijn tijdgenoten.

Museum Boekdrukkerij De Arend
In Museum Boekdrukkerij De Arend in Doesburg in de Burgemeester Nahuyssingel 28 is een verkoopexpositie te zien van druksels, etsen, aquarellen  en olieverfschilderijen van Arie Niks, Ina Timmer en Jochem Niks. Regelmatig worden er etsen en linosneden afgedrukt. De Arend heeft een speciaal project waarbij de bezoekers wordt gevraagd mee te werken aan een compositie met diverse soorten krijt. Het resultaat wordt door de Lions geveild ten behoeve van een goed doel.

Praktische informatie
De Culturele Zondag Doesburg vindt plaats op zondag 3 mei 2026 van 12.00 tot 17.00 uur. Een gratis folder met plattegrond en deelnemerslijst is verkrijgbaar bij de VVV Doesburg, Koepoortstraat 26. Daar vind je ook informatie over welke locaties die dag gesloten zijn.

 

Meer informatie E-mail
Bekijk alle evenementen in de Achterhoek
Bekijk alle evenementen in de Achterhoek