Hanzestedenpad Doesburg - Deventer

Zutphen, Doesburg, Brummen, & Deventer
Afstand 49.95 Km
Duur Duur 09:59 uur
Soort route Soort route Wandelroute

Volg deze borden:

Op pad

Kies hieronder jouw startpunt:

Beschrijving

Deze lange wandelroute start in Doesburg. Via Brummen en Zutphen de Hoven loop je naar Deventer.

Je loopt in Doesburg door de mooie gerestaureerde binnenstad langs het vroegere Stadsvleeshuis en het Gasthuis. Het Hanzeverleden is er, getuige de Noordduitse bouwstijl, overal aanwezig. Neem een biertje in het oudste ‘bierhuys’ van Nederland of proef de mosterd uit de Doesburgsche mosterdfabriek.

In Brummen wandel je langs Kasteel Engelenburg, prachtig gelegen in een park in romantische landschapsstijl. Vervolgens voert de route je naar Landgoed Leusveld, een afwisselend gebied met bossen, akkers en weilanden, waar in het parkbos kleurrijke rododendrons bloeien. Daarna volgt Landgoed Voorstonden, een imposante havezate, sfeervol omgeven door grachten en  vijvers.

Bij Hoven zie je aan de overkant van de IJssel de mooie Hanzestad Zutphen liggen. Bij Gietelo liegen de namen Juffersgat en Zwarte Kolk er niet om. Het verhaal gaat dat er in de kolk een boer met paard en wagen is verdronken. Je zou het bijna gaan geloven bij het watertje met mysterieuze houtwallen.

Kijk voor uitgebreide informatie over het Hanzestedenpad op wandelnet Hanzestedenpad

Volg de geel-rode markering

Startpunten

TOP Doesburg
Turfhaven
Doesburg
SP31 Station Zutphen
Stationsplein 20
Zutphen

Deel deze route