Braamt
Kilder
Loerbeek
Een uitdagende wandeling van 7,5 kilometer naar over de heuveltoppen van de Hettenheuvel (92 meter), de Beekermark (86 meter) en de Keurvorstenheuvel (71 meter).
Vertrekpunt: Parkeerplaats Hettenheuvel, Zeddamseweg 5, 7035 DC Kilder
Afstand: 7,5 km
Markering: Volg de witte pijlen.
De Beekermark is 86 m hoog en bestaat uit de Grote en de Kleine Beekermark, in de volksmond ook wel de “Groete en Kleine Kloot” genoemd. Een marke is een stuk landbouwgrond of bosgebied dat een gezamenlijke eigendom was van boeren en burgers. De marken vinden hun ontstaan in de middeleeuwen.
De Keurvorstenheuvel met een hoogte van 71 m is vermoedelijk eigendom geweest van een van de Duitse Keurvorsten die onder meer in Kleef zitting hadden. Het hertogdom Kleef was eeuwenlang een belangrijke politieke macht in deze regio en bezat tot 1816 o.a. de enclave Wehl.
De Hettenheuvel is met 92 m de hoogste natuurlijke top in Montferland. De heuvel speelde vroeger als triangulatiepunt een belangrijke rol van de landmeetkunde. Een steen met het opschrift RD (Rijksdriehoekmeting) ligt nog altijd op de top.
Item not available since: 07-05-2020 - 10:46:23
Door verder gebruik te maken van onze website, ga je akkoord met cookies (en daarmee vergelijkbare technieken). Om jouw bezoek aan onze website nóg makkelijker en persoonlijker te maken volgen en verzamelen wij en derde partijen jouw internetgedrag binnen onze website. Op deze manier kunnen we content of advertenties tonen die bij jouw interesses passen. Daarnaast kun je dankzij cookies informatie delen op social media. Lees meer