Kerst in Parijs
Gudulakerk
Markt 1, 7241 AA Lochem
|
Toon op kaart
In de Gudulakerk in Lochem door Het Zutphens Barok Ensemble. Met hun eigen projectkoor vullen ze een heerlijke barokmiddag in Franse kerstsfeer. Ze spelen onder andere delen uit de Cantica Sacra van Henry Du Monte en via enkele passende instrumentale stukken gaat het programma naar de prachtige Messe de Minuit pour Noël van Marc Antoine Charpentier.
Het Zutphens Barok Ensemble is een groep van ongeveer 20 muzikanten die zich uit liefhebberij toeleggen op het spelen van muziek, geschreven in de periode tussen 1600 en 1800. Je kunt dan denken aan componisten als Bach, Blow en Buxtehude, maar ook aan Heinichen, Händel en Haydn, Telemann of Vivaldi. Het ensemble bestaat al vanaf 1983 en wordt geleid door blokfluitist/zanger Emile ter Schegget.
Het ensemble legt zich toe op een historische speelstijl. Het ensemble speelt muziek die is geschreven in de periode tussen 1600 en 1800. De spelers gebruiken kopieën van barokinstrumenten of moderne instrumenten die aangepast zijn en spelen in een historische (lage) stemming. De blaasinstrumenten hebben geen of slechts enkele kleppen en de strijkers spelen met een barokstok op darmsnaren. De meeste leden zijn gevorderde amateurs, enkelen hebben een professionele achtergrond.
Toegang vrij, vrijwillige bijdrage na afloop