
SINDEREN - Wandelen door een vogelparadijs, dat hadden biologen Anna Kemp en Aart Stans voor ogen toen ze in 2012 aan de Toldijk 11 in Sinderen hun natuurtuin openden. Inmiddels is de theetuin uitgegroeid tot een waar paradijs. Niet alleen voor vogels, maar ook voor tal van vlinders, insecten, bloemen, planten én mensen. Op een fantastische locatie kun je genieten van de geuren en kleuren van de tuin.
“Het is een rustpunt tijdens een fietstocht, een startpunt voor een wandeling of om weldadig te ontspannen tijdens een verblijf in één van onze vier B&B-kamers, vertellen gastvrouw- en heer Anna en Aart.
De lente swingt
Het is half maart als we eigenaren Anna en Aart treffen tijdens de voorbereiding van het seizoen. In de tuin van Natuurlijk Buiten is volop beweging. De lente swingt! De vogels –inmiddels 79 getelde soorten!- kwetteren erop los, de muggen dansen en de bijen vieren zoemend een lentefeestje in en om de prunus. Door hun onstuimige gedrag wentelen de bloemblaadjes zich in het rond, waardoor het lijkt alsof er met confetti gestrooid wordt. In de kas staan bakken vol planten die nog uitgezet worden in de moestuin. De kunstwerken maken de zomertuin straks tot een totaal feest voor de zintuigen.
Natuurlijk uit eigen tuin
Zittend op het terras bij de vijver is het nauwelijks voor te stellen dat het pakweg zeventien jaar geleden is dat hier nog koeien rondliepen. Mijmerend over toen en nu, ondertussen genietend van een heerlijk geurende cappuccino of Anna’s melange van bloesem- en blaadjesthee, is het aanlokkelijk om in het nu te blijven. Te smullen van een stuk ‘Taart van Aart’ of zelfgemaakte peren-en appelsap. En er is soep, lekker vers gemaakt van groente uit de moestuin. Ook de lunch ziet er fantastisch uit, met eetbare bloemen als garnering. Uit eigen tuin natuurlijk! Wat heeft een mens nog meer nodig?! Even de benen strekken misschien… Een wandelingetje? Dat kan. Langs een slingerpaadje door de natuurtuin kom je bij het begin van een uitgezette wandeling: Rondje Idinkbos, een afwisselende route langs beekjes, open veld en over kerkenpaden. Met of zonder knapzak. Liever een rondje fietsen? Aan de overkant van de weg is een fietsknooppunt.
Voor jong en oud
Wie zich wil laten verrassen door een bonte verzameling vogels, kan tijdens een vroege vogelwandeling zijn hart ophalen aan de zang van de merel, de boerenzwaluw of bij namen die tot de verbeelding spreken, zoals de grote lijster, goudhaantje, gekraagde roodstaart, braamsluiper of bonte vliegenvanger. Herkent u de vogels niet? Anna is vogeldeskundige, ze laat je kennismaken met de taal van de vogels. Ben je aan het eind van de dag lekker loom van de hele dag in de buitenlucht, dan kun je in juli en augustus op donderdagavond een zelfgemaakte pizza af laten bakken door Aart in de hout gestookte buitenoven. Succes verzekerd voor jong en oud!