Zeddam
Braamt
Kilder
Zoals de naam al suggereert begint de wandeling bij het plaatsje Zeddam. In dit bosgebied kun je on-Nederlands wandelen. Dat is te danken aan de voorlaatste ijstijd. Het stuwende landijs van toen heeft gezorgd voor het mooie heuvellandschap nu. Geniet onderweg van de prachtige natuur, rust en het uitzicht op de Grafelijke Torenmolen van Zeddam. Dit bijzondere exemplaar behoort tot de oudste gemetselde molens van West-Europa.
De Zeddammerbos-route is ca. 5 km lang en bewegwijzerd met groene pijlen. De route gaat over de Hettenheuvel, dit is met 92 m de hoogste natuurlijke top in Montferland. De heuvel speelde vroeger als triangulatiepunt een belangrijke rol van de landmeetkunde. Een steen met het opschrift RD (Rijksdriehoekmeting) ligt nog altijd op de top.
Het startpunt van de wandeling is het kruispunt van de Schapenweg met de Bosweg, net buiten het dorp Zeddam.
Natuurmonumenten is terreineigenaar van het Bergherbos. Zij maken zich samen met alle donateurs, leden en vrijwilligers sterk voor de natuur in Nederland. Word lid van Natuurmonumenten.
Item not available since: 07-05-2020 - 10:46:23